Král komiků - Vlasta Burian

15.01.2021

napsal E. A. Longen, čte Jan Vala

Král komiků - Vlasta Burian je audiokniha, která obsahuje životopisný román o mládí a uměleckých začátcích nepřekonatelného komika Vlasty Buriana.

Kniha volně zpracovává začátek herecké kariéry žižkovského proletářského synka s komediálním talentem v době první světové války.

Díky tomu, že autor knihy E. A. Longen patřil mezi Burianovy nejbližší spolupracovníky a přátele, mohl vytvořit ve své knize podrobný a plastický portrét geniálního herce, zapáleného sportovce a originálního člověka i s jeho mnoha rozporuplnými vlastnostmi.

Hlavní hrdina knihy - "Milča" je literární postava přímo inspirovaná postavou Vlasty Buriana.


Emil Artur Longen (1885-1936), byl dramatik, spisovatel, výtvarník, scenárista, herec a režisér a patřil k největším bouřlivákům a bohémům prvních třiceti let 20. století. Jako herec, režisér a autor působil v kabaretu i ve filmu. Několik divadelních uskupení sám založil a v letech 1923 - 30, působil v Divadle Vlasty Buriana, na jehož tvorbu měl zásadní vliv. Je mj. autorem scénářů dodnes známých filmů, například C a K polní maršálek, Hrdinný kapitán Korkorán, Anton Špelec - Ostrostřelec a dalších.  Kromě knihy "Král komiků - Vlasta Burian" napsal několik dalších životopisných knih.

Jan Vala: Herec a moderátor s nezaměnitelným hlasem Jan Vala (1943) je znám především z řady televizních pořadů, zejména jako moderátor pořadu Televizní klub mladých (TKM), několika menších filmových rolí čí ze Studia Ypsilon. V posledních letech zaujal také jako tvůrce seriálu Putování za vínem, ve kterém diváka provází vinicemi po celém světě. Nově začal také namlouvat audioknihy.

Audioknihu nahrál a vydal C-flat v roce 2021

Celková délka knihy je: 10 hodin

ke koupi na:

audiolibrix.com

audioteka.cz