Jak vzniká divadelní hra

15.01.2021

napsal Karel Čapek, čte Jan Vala

Jak vzniká divadelní hra: Humorné i láskyplné vyprávění o tom, jak vzniká divadelní hra, je zároveň fundovaným průvodcem po zákulisí divadla. Audiokniha zaujme krásnou prací s jazykem typickou pro Karla Čapka stejně jako elegantní, vášnivou a kultivovanou interpretací Jana Valy.

Citace z úvodu knihy: "Tento poučný spisek by rád vyložil autorům, obecenstvu a koneckonců i kritice, jak vzniká divadelní hra a jakými proměnami jest jí projíti, než se vykuklí v slávě a skvělosti své premiéry. Nechceme podvodně předstírat, že divadlu rozumíme; faktum je, že divadlu nerozumí nikdo, ani lidé zestárlí na prknech, ani nejstarší ředitelé, ba dokonce ani referenti!"

Karel Čapek: Významný český prozaik, dramatik, novinář a překladatel první poloviny 20. století. V této knize vidíme odlehčenou, zábavnou a přesto poučnou část jeho tvorby na pomezí spisovatelské a novinářské práce.

Jan Vala: Herec a moderátor s nezaměnitelným hlasem Jan Vala (1943) je znám především z řady televizních pořadů, zejména jako moderátor pořadu Televizní klub mladých (TKM), několika menších filmových rolí čí ze Studia Ypsilon. V posledních letech zaujal také jako tvůrce seriálu Putování za vínem, ve kterém diváka provází vinicemi po celém světě. Nově začal také namlouvat audioknihy.

Audioknihu nahrál a vydal C-flat v roce 2021

Celková délka knihy je: 2hod

ke koupi na:

audiolibrix.com

audioteka.cz